Polonya Üniversitelerinde Teknik Bölümler

Polonya teknik branşlar dendiğinde en azından Almanya, İtalya veya Fransa kadar öne çıkan, Marie Curie, Kopernik, Jozef Strus veya Marceli Wilhelm Nencki gibi bilim insanları yetiştirmiş bir ülkedir.

Polonya Avrupa Birliğine dahil olması sonrasında bilimsel araştırma fonlarından azami faydalanan, üniversitelerdeki araştırma bütçelerini arttıran örnek ülkelerden biridir. Özellikle son on senelik periyotta artan araştırma bütçeleri sayesinde Polonya üniversiteleri uluslararası arenada bir çok ödül kazanmış ve projeler oluşturmuştur. Son döneme ait en önemli örneklerden biri olarak Polonya’da üretilen Mars’ta toprak altında arama yapacak  “HP3 Mole” telaffuz edilebilir.

Peki Polonya’da teknik branşlar denince tercih edilmesi gereken bölümler hangileridir?

Polonya uzun senelerdir üniversitelerinde İngilizce programlar sunan bir ülkedir, bu sebeple Mimarlıktan makina mühendisliğine kadar hemen hemen tüm branşlarda kaliteli eğitim veren bir üniversite bulmak mümkündür. Polonya bilgisayar ve yazılım sektöründe ciddi yatırımların olduğu bir ülkedir ve bu dallardan mezun olacak bir öğrenci daha diplomasını almadan kendi branşında iş bulabilir. Yine makina sayii veya inşaat sektörü içinde aynı sözleri telaffuz etmek mümkün olabilir.

İssizlik oranının çok düşük olduğu Polonya’da hayal ettiğiniz her branşta gelecek kaygısı olmadan eğitim alabilirsiniz.

Tabii ki Polonya’da teknik bölümlerde eğitim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler var, lisede aldığınız dersler, nort ortalamanız ve lisan bilginiz gibi. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçin.

Tablonun sağ üstünde bulunan arama kutucuğundan bölüm, üniversite araması yapabilirsiniz. Ayrıca teknik bölümler tablosunun sütunlarının üstünden ücrete, üniversiteye veya bölüme göre sıralama yapabilirsiniz.

İletişim için tablonun altındaki formu kullanabilirsiniz.

Polonya Üniversitelerinde Teknik Bölümler Tablosu

Generated by wpDataTables

İletişim
keyboard_arrow_up