Polonya Üniversitelerinde Sosyal Bilimler ve Ekonomi Bölümleri

Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Menachem Begin, Isaac Bashevis Singer, Czesław Miłosz, Lech Wałęsa, Joseph Rotblat, Wisława Szymborska, Leonid Hurwicz isimlerini daha önce duydunuz mu?

Bu isimler 17 Nobel ödülü almış Polonyalılar’dan sadece bir kaçı. Tarihe şekil vermiş siyasetçiler, dil bilimciler, yazarlar, psikologlar, sosyal antropologlar. Kısacası sosyal bilimlerin her dalında ismini telaffuz ettiğimizde dönemine damga vurmuş bir Polonyalı görmemiz mümkündür. Bu insanları yetiştiren, yüzlerce senedir gelenekselleşmiş eğitim metodlarını uygulayan Polonya üniversitelerinde eğitim almak hayal değil. Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm dallarda İngilizce eğitim almanız mümkün.

İssizlik oranının çok düşük olduğu Polonya’da hayal ettiğiniz her branşta gelecek kaygısı olmadan eğitim alabilirsiniz.

Tabii ki Polonya’da sosyal bilimlerde eğitim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler var, lisede aldığınız dersler, nort ortalamanız ve lisan bilginiz gibi. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçin.

Tablonun sağ üstünde bulunan arama kutucuğundan bölüm, üniversite araması yapabilirsiniz. Ayrıca sosyal bilimler ve ekonomi bölümleri tablosunun sütunlarının üstünden ücrete, üniversiteye veya bölüme göre sıralama yapabilirsiniz.

İletişim için tablonun altındaki formu kullanabilirsiniz.

Polonya Üniversitelerinde Sosyal Bilimler ve Ekonomi Bölümleri Tablosu

Generated by wpDataTables

İletişim
keyboard_arrow_up