Polonya’da Üniversite Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Polonya’da eğitim ücretleri ne kadar?

Polonya üniversitelerinin bölümlere göre farklı ücretlendirmeleri bulunmaktadır. Üniversiteler için hazırladığımız “Bölümler” sayfamızdan “teknik, sağlık, sosyal bilimler ve ekonomi, sanat veya hazırlık eğitimi” alanlarından herhangi birine girip bölümünüzün ücretini öğrenebilirsiniz.

Polonya’da üniversite okumaya uygun muyum, neler gerekiyor?

Polonya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi sınavsız üniversiteler aracılığı ile alınabiliyor. Ancak transkriptinizde okumak istediğiniz bölüme göre bazı yeterliliklerin bulunması gerekiyor. Bunun için danışmanlarımıza mail atarak bilgi alabilirsiniz: info@polandstudy.com

Üniversite okurken çalışabilir miyim?

Polonya devleti öğrencilere okudukları süre boyunca çalışma izni de vermektedir. Polonya’da üniversite okurken çalışabilirsiniz.

Üniversitemi nasıl seçmeliyim?

Bölümünüze karar verdikten sonra bu bölümün hangi üniversitelerde olduğuna bakmalısınız. Ayrıca üniversitenin istediği dil yeterliliği, transkriptinizdeki notların seviyesi gibi farklı değerlendirmeleri göz önüne alıp uygun üniversiteyi seçebilirsiniz. Süreç her öğrenci için özel bir çalışma gerektirdiğinden danışmanlarımıza sorabilirsiniz: info@polandstudy.com

Bölüme nasıl karar verilir?

Okumak istediğiniz bölümleri ve hali hazırdaki yeterliliklerinizi karşılaştırıp hangi üniversitede hangi bölüme girme şansınız olduğunu hesaplamalısınız. Örneğin Polonya’da tıp bölümleri okumak için fizik, kimya, biyoloji gibi notlarınızın yeterli seviyede olması gerekir. Pilotaj bölümü içinse farklı notlarınıza bakılır. Bu sebeple bölüme karar vermek için transkriptiniz ile birlikte info@polandstudy.com aracılığı ile danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Polonya’da üniversite okumak için sınava girmek zorunda mıyım?

Polonya’da üniversitelerin bazıları sınavla bazıları sınavsız kabul eder. Bu sizin okumak istediğiniz üniversite ve bölümle ilgili olarak değişebilmektedir. Örneğin bazı tasarım ve mimarlık üniversiteleri portfolyo isterken bazıları sadece dil yeterlilik belgesi istemektedir.

Danışmanlarımızdan Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz


keyboard_arrow_up