Polonya Üniversitelerinde Sağlık Bölümleri

Polonya sağlık dallarında sunduğu uygulamalı eğitim sistemi sayesinde yabancı bir öğrenci olsanız dahi sizi branşında uzman bir mezun olarak yetiştirecektir. Akla gelecek tüm temel sağlık dallarında, örneğin Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Eczacılık dallarında Polonya’da İngilizce eğitim almanız mümkündür.

Dünya sıralamasında il 1000 içerisinde 23 Polonya üniversitesi bulunmakta olup bu üniversitelerden Jagiellonian Üniversitesi, Varşova Medikal Üniversitesi, Lodz Medikal Üniversitesi, Gdansk Medikal Üniversitesi, Poznan Medikal Üniversitesi, Wroclaw Medikal Üniversitesi, Silesia Medikal Üniversitesi ve Lublin Medikal Üniversitesi bünyesinde sağlık dalları mevcuttur.

Witelon, “Anatomy of the Human Body” kitabının yazarı Ludwik Maurycy Hirszfeld, Elektroensefalografi’nin fikir babası Abraham Beck, Tıbbın Teoretik Problemleri kitabının yazarı Jan Jonston, Modern emriyolojinin yaratıcısı Remak önde gelen Polonyalı medikal bilim insanları arasında sayılabilirler.

İssizlik oranının çok düşük olduğu Polonya’da hayal ettiğiniz her branşta gelecek kaygısı olmadan eğitim alabilirsiniz.

Tabii ki Polonya’da sağlık bölümlerinde eğitim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler var, lisede aldığınız dersler, nort ortalamanız ve lisan bilginiz gibi. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibata geçin.

Tablonun sağ üstünde bulunan arama kutucuğundan bölüm, üniversite araması yapabilirsiniz. Ayrıca sağlık bölümleri tablosunun sütunlarının üstünden ücrete, üniversiteye veya bölüme göre sıralama yapabilirsiniz.

İletişim için tablonun altındaki formu kullanabilirsiniz.

Polonya Üniversitelerinde Sağlık Bölümleri Tablosu

Generated by wpDataTables

İletişim
keyboard_arrow_up